Bankpozitif Bankası Swift Kodu Kaç

Bankpozitif Hakkında Kısa Bilgiler

Bankpozitif ilk olarak 2002 yılında kurulmuştur. Kurulduğundan bu zamana kullandığı sloganı ‘Kredi almanın en kolay yolu ve yeni nesil bankacılıktır. Banka C Factoring A.Ş kurumuna aittir. İlk olarak şube bankacılığı olarak sektöre giren Bankpozitif 2011 yılında aldıkları kararla şubelerini kapatarak internet, mobil ve telefon bankacılığı aracılığı ile hizmetine devam etmektedir. Bünyesinde yalnızca 1 şube ve 1 Atm sini bulundurmaktadır. Bulunan Şubesinin ise çalışma saatleri sabah 9.00 akşam 17.00 arasıdır.

Bankpozitif Bankası Swift Kodu Kaç

 Bankanın Sunduğu Hizmetler

Banka internet aracılığı ile tüm hizmetleri sunmaktadır. Sunulan hizmetlerden faydalanmak isterseniz www.bankpozitif.com.tr adresinden tüm hizmetlerine kolayca erişebilirsiniz. Kredi, kredi kartı, eft vb hizmetleri örnek verebiliriz. Banka Bank Pozitif Mesaj Merkezi kurmuş ve müşterilerinin soru ve sorunlarına buradan hizmet vermektedir. Ayrıca telefonla da kolayca bilgi almak için 44 44 365 i arayabilirsiniz. Karşınıza çıkacak sesli yanıt sistemiyle anında ve kolayca dilediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. EFT ve swift sunduğu diğer hizmetlerdir.

 Eft nedir, nasıl yapılır?

Eft, en temel anlamıyla elektronik para transferidir. Bunu açacak olursak; bağlı bulunduğunuz banka dışında başka bir bankada hesabı bulunan birine para göndermek istediğinizde Eft’yi kullanmanız gerekmektedir. Eft hesaba, isme ve IBAN’a yapılabilmektedir. Yaptığınız Eft, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından kontrol edilip onaylandıktan sonra karşı tarafın hesabına geçmektedir. Bu kontrol işlemi Eft süresini uzatabildiği için, eft yaptığınız saate de dikkat etmelisiniz. Hafta içi sabah 8.00 aksam 17.00 arasında yapılan eft ler aynı gün karşı taraf hesabına geçerken bu saatler dışında ve hafta sonu yapılan eft işlemlerinde tutar bir sonraki iş günü karşı tarafın hesabına geçmektedir. Bu nedenle mesai saatleri içinde eft işleminizi yapmalısınız.

 BankPozitif Bankası Swift Kodu kaç

Swift yurtdışı para transferleri sırasında kullanılan ve büyük harflerle yazılması zorunlu olan bir koddur. Bankanın swift kodu BPTRTRIS’dir.