Burçlar ve Sağlık

Astroloji gökteki cisimlerin insanları kaderi ve kişiliği üzerindeki etkilerini anlama ve anlatma çabasıdır.

burçlar ve sağlıkBu gök cisimlerini incelerken burçlar ortaya çıkmıştır. Evrendeki her şey dört elementten oluşmuştur. Bu elementler ateş, toprak, hava ve sudur. Astrolojide de burçlar dört elemente dağılmıştır. Bu elementlere göre burç ayrımı burçların varlığı kadar eskidir. Ateş grubu; Koç, Aslan, Yay iken Toprak grubu Boğa, Başak, Oğlaktan oluşur. Hava grubunda İkizler, Terazi, Kova bulunur. Su grubu ise Yengeç, Akrep, Balık’tır. Burçlar kaderimizi ve kişiliğimizi etkilediği gibi sağlık durumumuzu da etkilemektedir. Sırasıyla burçlar ve sağlık durumlarını incelememiz mümkündür.

Koç Burcu ve Sağlık

Koç burcunun metabolizması hızlıdır. Kilo problemi çekmezler. Sinirleri midelerini etkiler. Sık sık baş ağrıları olur. Adrenalin salgılama seviyeleri yüksektir.

Boğa Burcu ve Sağlık

Boğa burcunda sık sık anjin ve soğuk algınlığı görülür. Tiroit salgılarının çok olmasından ötürü kilo sorunu yaşayabilirler.

İkizler düzensiz beslenir. Sinir sistemleri, omuzları, kol ve bacakları çok hassastır. Dalgındırlar. Genelde doktorları eleştirirler.

Yengeç burçlarının duygusal iniş çıkışları çoktur. Bazen fiziksel bir rahatsızlıkları olmasa bile sık sık doktora giderler. Kolay kilo alırlar. En çok midelerinden ve bağırsaklarından rahatsızlanırlar.

Aslan burçları kalp, sırt sıkıntıları yaşayabilirler. Aşırı enerjik halleri sorun çıkarabilir. Enerjilerini spora yöneltmeleri onlar için daha iyi olur.

Başak burcu insanları kuruntuludurlar ve her şeyi dert ederler. Hastanelerde en çok karşılaşılan burçlardan biri Başak burcudur. Sinir sistemleri, bağırsakları hassastır. Mideleri de sorun çıkarabilir.

Terazi dengenin burcu olarak bilinir. Bu yüzden küçük bir dengesizlikte bile hassas vücutları tepki verir. Sık sık baş ağrısı çekerler ve fazla yemek yeme eğilimi gösterebilirler.

Akrep burcu anlaşılması en zor burçtur. Yoğun duygular yaşarlar. Bunların başında kıskançlık gelir. Hırslı yapısı nedeniyle hastalıklara kolayca yakalanırlar. Bu hastalıkların kökeni genelde psikolojiktir.

Yay burcu insanların vücutları genelde sağlıklıdır. Kolay hastalanmazlar. Karaciğerleri rahatsızlanabileceği için alkolden uzak durmalıdırlar. Spor yaptıkları için vücutları diğer burçlara göre daha düzgündür.

Oğlak burcu insanları çocuklukta dirençsizdirler ama ilerleyen yaşlarda güçlü bir bedene sahip olurlar. Kemikleri zayıftır. Su içmeyi sevdikleri söylenebilir.

Kova burcu insanların metabolizmaları zayıftır. Doğal ilaçlar kullanmaları gerekir. Bağışıklık sistemlerini iyileştirecek bir beslenme programı uygulamalıdırlar.

Balıklar oldukça duyarlı insanlardır. Melankoliktirler. Sık sık uykusuz kalırlar. Çok kolay kilo alırlar. Dişleri ise çabuk çürür.