Dukan diyeti, sizi yormadan ve hızlıca kilo vermenizi sağlayacak bir diyet programıdır. Bu program, protein ağırlıklıdır ancak aşamalara göre besin ilaveleri olur. Sizi strese sokmadan uygulayabileceğiniz, kalori hesabı yapmadan zayıflayabileceğiniz ve kilolarınızı verdikten sonra da sizin için bir yaşam stili haline gelecek özel bir diyet programıdır.

Diyet listenizde ekstra besinlerin yanı sıra, kendinizi ödüllendireceğiniz öğünleriniz de bulunmaktadır. Dukan diyeti toplamda 4 aşamadan oluşmaktadır. Bu aşamaların her birinde yulaf kepeği mutlaka vardır. Çünkü yulaf kepeği, kabızlığı önlemektedir.

Ekte vereceğimiz ve çok kolaylıkla da hazırlayabileceğiniz krep tarifimizde; yulaf kepeği, süt ve yumurta kullanacağız. Bu kullanacağımız malzemelerin hepsi, tüketmemiz gereken besinlerin arasındadır. Süt ve süt ürünleri tüketimi de yapabilmektesiniz. Dolayısıyla bu tarifimiz sağlıklı olduğu kadar, diyet programınıza da uymaktadır.

Sabah kahvaltısı için hazırlayacağımız bu tarifimizde gerekli malzemelerimiz;

*Yeterli miktarda yulaf kepeği

*Yeterli miktarda tuz

*Yarım su bardağı süt ve 1 adet oda sıcaklığında yumurta

*Bir çimdik tuz yeterlidir.

Kahvaltılık yulaf kepekli krep tarifimiz için malzemelerimiz hazır olduğuna göre; hemen hazırlamaya da başlayabiliriz. Öncelikle, 1 adet oda sıcaklığındaki yumurtayı iyice çırpacağız. Yumurtayı çırptıktan hemen sonra, yarım su bardağı süt ve bir çimdik tuzu da ekliyoruz. Biraz daha çırptıktan sonra, kıvama gelecek kadar yulaf kepeği ilavesi yapıyoruz. Krep hamurumuz hazır olduğuna göre, tavada hemen hazırlayabiliriz.

Herkese afiyet olsun.

One Reply to “Dukan Diyetine Göre Hazırlanmış Kahvaltılık Krep Tarifi”

  1. dukan diyetine uymam ama krep tarifini merak etmiştim teşekkür ederim arkadaşlarımdan duymuştum merak ettim ama yapar mıyım bilmem

Comments are closed.