Farklı Şekilleri ile Difüzörler

Farklı Şekilleri ile DifüzörlerDifüzör iklimlendirme ve soğutma alanında yani klima sisteminde kullanılan hava akımını sağlayan aparatlara denilmektedir. Difüzörler kullanım alanlarına ve kullanıldığı cihazlara göre çeşitli şekillerde üretilmektedir. Güvenli kullanımları ile öne çıkan ürünler birçok mekânda ve ev içlerinde kullanılmaktadır. Difizörler kullanıldıkları alanlarda hava değişimini sağladığı için özellikle ortak kullanım alanlarında farklı çeşitleri kullanılmaktadır. Kalabalık ortamlarda en çok kullanılan difüzör çeşidi drum jet difüzör olmaktadır.

Drum jet difüzör tiyatro, sinema, yemek salonları, toplantı salonları, işletmelerde, hastanelerde, fabrikalarda, hava alanlarında ve otel gibi yerlerde çok kullanılmaktadır. Jet difüzörler alüminyum ve profilde üretilmiş olup istenilen alana kolayca uygulanabilmektedir. Difüzörler içerideki kötü havayı dışarı alarak içeriye temiz hava akımı sağlamaktadır. Difüzörler çeşitli şekillerde olup farklı kullanımları bulunmaktadır. difizör çeşitleri şöyledir. Dairesel difüzör, disk valf difüzör, düz kanatlı tavan difüzör, durum jet difüzör, termostatik kare difüzör, eğri kanatlı tavan difüzör, eğri kanatlı difüzör, slot difüzör, termostatik slot difüzör, swirl difüzör, silindirik difüzör gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Jet durum difüzörler oynar başlıklı ve dönerli şekillerde bulunmaktadır. difüzörler esnek yapıları sayesinde düşük basınç kaybı ve düşük ses sistemine sahiptir. Günümüzde teknoloji çok ilerlediği için artık difüzörler nerede ise hiç ses çıkarmadan çalışmaktadırlar. difüzörler renk ve şekil bakımında çeşitleri oldukça fazla olmaktadır. Genelde Ral kategorisinde renk seçeneği olan difüzörler beyaz ve gri renkler ön plana çıkmaktadır.

Drum jet difüzörleri tüm iklimlendirme ve soğutma sistemleri satışı yapan firmalardan ve internet üzerinden online satış yapan yerlerden satın alınabilmektedir. Ortalama olarak fiyatları farklı olan jet drum difüzörler 20 Türk lirasından başlamakta olup 100 Türk lirasına kadar çıkmaktadır. Kullanım amaçlarına göre yuvarlak aparat kanallara ve dikdörtgen aparat kanallara montajı yapılabilmektedir.