Honeywell, mobil bilgisayar denildiğinde akla gelen ilk önemli firmalardan biridir. Gelişen teknooji ve değişen sektör ihtiyaçları doğrultusunda sektöre yeni modeller kazandıran Honeywell’in, çıkardığı son mobil bilgisayar modellerinden biri de Honeywell Tecton’dur.

Honeywell Tecton, PXA 320 işlemciye ve Windows Mobile 6.5 işletim sistemine sahiptir. Böylece yüksek performansla çalışabilmekte ve hızlı veri aktarımı sağlayabilmektedir. Cihaz, Usb ve RS232 bağlantı arabirimleri sayesinde hızlı veri akışına olanak tanımaktadır. Cihaz elde ettiği verileri 256 MB RAM ve 256 MB flash belleğinde saklayabilmektedir. 3 MP kamerası ve opsiyonel klavyesi ile kullanıcı dostudur. Tabanca şeklinde kullanılabilmeye imkan veren ekstra aparatı ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Lineer ve iki boyutlu barkodları başarıyla çözümleyebilme yeteneğine sahip Honeywell Tecton el terminali, geniş ve renkli LCD ekranı da bünyesinde bulundurmaktadır. Cihaz, IP 65 standartlarına uygun olarak üretilmiştir. Böylelikle 1.5 metre yükseklikten düşmelere, darbe ve zararlı madde girişlerine karşı dayanıklılık ve geçirmezlik özelliklerine sahiptir.

Honeywell Tecton, sektör ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandığından, en çok tercih edilen mobil bilgisayar modellerinden biridir.