1990 lı yılların başında masaüstü,dizüstü ve sunucu bilgisayarların üretimine başlayan (HP) Hewlett-Packard .2005 yılından itibaren yeni CEO’su Carly Fiorina daha da büyük atılımlar ve net karlarla dünya devleri ile yarışmaya devam ederken kendi adlarına da uygun bir şekilde çıkardıkları HP PAVILION 15-N005ST E9L06EA NOTEBOOK adındaki harika tasarım ve işletim sistemi özellikleri ile teknoloji hayatlarının bir parçası olan takipçileri içinde büyük bir heyecan yaratmıştır.

 

Bilgisayarlarımızı aldığımızda ilk iş olarak içlerini çektiğimiz fotoğraflar izlemek istediğimiz filimler ve tabi ki de gençler için büyük bir öncelik olan oyunlarla dolduruyoruz. Fakat aldığımız bilgisayarın sabit diski yetecek mi diye de düşünmeden edemiyoruz ardından yüklediklerimizi bir bir silerken buluyoruz kendimizi işte bu andan itibaren kaygılarınızı azaltacak bir bilgisayarla tanıştırmak istiyorum sizi 1TB lik dünyaları sığdırabileceğiniz, harici disklere paranızı harcamak zorunda kalmayacağınız HP PAVILION 15-N005ST E9L06EA NOTEBOOK. Aslında beni heyecanlandıran bu notebook da ram miktarı iki yuvada toplam olarak 12GB lık ram bulunmaktadır ve 1600 MHz lik bellek hızı ile uzun süreler oynayamayacağınız oyun kalmayacaktır. İsteklerimizin bitmediği bir dünyada yaşadığımızı biliyoruz bunu tabi ki de işlerini yaparken akıllarının bir kenarında bulundurduklarına eminim çünkü elimizdeki bilgisayarda 2GB lık harici bir ekran kartı bulunuyor 15,6’’ inçlik bir boyutta.Buda demek oluyor ki işlerinizi hallederken yada oynadığınız oyunda kasmadan devam edebilecek ısınmaları azaltacak bir özelliktir. Ekran kartı olarak son söylemek istediğim şey ise Nvidia GeForce GT740M Gibi son zamanların oyun canavarı bir ekran kartına sahip olacaksınız yüksek grafikler sanki gerçek bir anı yaşıyorsunuz hissini size yaşatacak. 1 adet USB 2 ve 2 adet USB 3 girişi bulunmakta ve verilerini eskiye oranla 10 kat hızlı bir şekilde bilgisayarınıza aktarmaktadır. Sistem de ayrıca bluetooth HDMI ve kart okuyucu girişi de bulunmaktadır. Aslında anlatmamda yarar olacağını düşündüğüm bir özellik ise i7 olmasıdır bildiğiniz gibi çevremizde bolca gördüğümüz i3 i5 ler in aksine gerçekten hızlı ve diğer notebooklardan farklı olarak bu hıza sahip olduğunuz hissini size yaşatacaktır.

Sonuç olarak 1000 $ ile ülkemize giriş yapan HP PAVILION 15-N005ST E9L06EA NOTEBOOK u şu anda 2.500 tl civarında bulabilirsiniz.