El terminalleri konusunda bir numara olan Intermec, yeni bir ürünü ile piyasaya yeniden giriyor. Sağlam ve gösterişli kasası, hızlı data aktarımı ve üstün performansıyla göz dolduran bir ürün olan Intermec CK71 El terminali, özellikle dayanıklılığına karşı vurgu yapmaktadır.

Windows 6.5.3 Microsoft Windows Embedded Handheld işletim sistemiyle çalışan terminal, dokunmatik ekrana sahiptir. Sahip olduğu ışık sensörüyle ortama göre ışıklandırma yapmaktadır. Yüksek görüntüleme ve LED arka aydınlatması bulunmaktadır. Ek olarak SmartSystem programı ile cihaza uzaktan erişim sağlayabilir ve gerekli kontrolleri cihazının uzaktayken yapabilirsiniz. CK71 El terminalinin 5 megapiksel led flashlı kamerası da bulunmaktadır. 2 farklı tuş takımıyla çalışan terminal, dayanıklılığını vurgularcasına 2,4 metre yüksekten betona düşmeye de dayanıklıdır.

Standart olarak 1 GB hafızaya sahip olsa da SD kart ile 32 GB’a kadar hafızasını yükseltme ihtimali bulunmaktadır. -20 derece ile 50 derece arasındaki tüm sıcaklıklarda aynı performası göstererek çalışmaktadır.

Bütün bu özelliklerine rağmen Intermec CK71 El terminali, diğer terminallerle kıyaslandığında daha küçük ve hafif bir yapıdadır.