Intermec PD42 Barkod yazıcı, kendine özgü bir tasarıma sahip, ekonomik olduğu kadar güvenilir de bir üründür. Çözünürlüğü 203 dpi olup, Intermec’in diğer yazıcıları ile de uyumludur. Size zamandan tasarruf sağlar ve temizlemesi kolaydır. Intermec PD42 nin en önemli özelliklerinden bir tanesi de mükemmel bir baskı kalitesine sahip olmasıdır.

Diğer barkod yazıcıları ile karşılaştırma yaptığımız zaman; programlama dili ile farklılık gösterdiğini görmekteyiz. Intermec IPL3 en büyük avantajıdır.( programlama dili ileri seviyedir.) Flash hafıza 8MB, 160 * 160 grafik ekran, baskı hızı 150 mm/sn ve Termal Transfer ve Direkt Termal Baskı en önemli teknik özellikleri arasında yer almaktadır. Kasası ve şasesi metal olup, bu kadar donanımlı teknik ve ürün özelliklerine sahip olmasının yanı sıra, fiyatı da oldukça uygundur.

Teknik destek gerektirmeyen Intermec PD42 barkod yazıcının kafası kolaylıkla değiştirilebildiği gibi, yazı tiplerini seçme imkanına da sahipsiniz. Türkçe karakterli yazı tipi de seçebilmektesiniz.

Bu barkod yazıcısının standardı endüstri standardı olmakla beraber, sınıfında yer alan yazıcılardan farklı bir donanıma sahiptir. Ancak, bunun yanısıra size ofis ortamında da kolay çözümler sağlama imkanı da bulunmaktadır. Barkod okuyucu, USB klavye ve depolama cihazları da bağlanabilmektedir.
Teknik açıdan son derece gelişmiş ve diğer sınıfları arasında da bir üst sıralamada yer olan Intermec PD42 barkod yazıcı, diğer bazı yazıcıların da program kodlarını desteklemektedir.