Kingston HyperX FURY yüksek frekanslı bellekleri ile tanınan donanım satıcısı Kingston’un ürettiği en güncel Ram (rastgele erişimli hafıza) serisidir. Kasa soketlerine ve aktüel anakartlara uygun olduğundan ve otomatik olarak takıldığı platformu algılayıp yükleme yaptığından dolayı uyumluluk sorunu yaşanmaz.

Yazılım

Kingston HyperX FURY 1886MHz frekansa sahip olduğundan dolayı saniyede 1 milyar 886 milyon

işlem yapabilir. Ayrıca 1886MHz frekansla yüksek değerlerde overclock(hız aşırtması) yaparak işlemci hızını arttırabilir. Çalıştığı hafıza türü DDR3’tür. Bu seri ile gelen yeni çift kanatlı bellek özelliği sayesinde performansı ikiye katlar. Gerilimi 1.5 Volttur bu yüzden hemen hemen her PSU (Güç Kaynağı) ile uyumludur.

Tasarım Ve Fiyat

Kasanızdaki RAM slotu sayınıza göre tekli veya ikili kitleri bulunur. DDR3 olması nedeniyle pim dizilişleri diğer hafıza türlerinden farklıdır. Bu seri ile gelen yeni tasarımda alışılmış dikdörtgen Ram tasarımından uzaklaşmak, pimlerde biriken ısıyı ve statik elektrtiriği dağıtmak amaçlanmıştır.Önceki serilerin aksine tasarımda beyaz renkte kullanılmıştır.4 GB ve 8 GB olmak üzere 2 çeşit kiti vardır.Fiyatları 4 GB’lik tek kit 135, 8GB’lik tek kit ise 255 Türk Lirasından başlamaktadır.