Lg yeni çıkardığı 55 inçlik televizyonda oluşturduğu tasarımla harikalar yaratmaya devam etmektedir. LG Curved Oled TV’de ekrana verilen kavisler ve eğilimler dahilinde , tvyi izleyen her insan tarafından , eşit mesafede görüntüler sunmaktadır.

Normal televizyonlardan üç renk teknolojisi kullanılırken , bu cihazda bunlara beyaz renkte eklenerek dört renk piksel teknolojisi kullanılmıştır. Sıradan diğer televizyonlara göre , yanlardan bakıldığında kontrast kaybını ortadan çıkararak açı kısıtlaması olmadan mükemmel görüntüyü vermektedir.Clear Speaker özelliği , kesintisiz ve harika kalitede ses sunmaktadır. LG Oled TV , tepkimi hızı LED televizyonlara oranla yüz kat daha hızlı tepkimeler sağlayarak , en gerçekçi görüntüyü sunmayı amaçlamaktadır. Tasarım konusunda ise inanılmaz bir görsellik vermektedir. Daha önceki TV’lerde görülmemiş hafiflik ve incelik özelliğini taşımaktadır. LG Oled’in arka tasarımı , karbon fiberle kaplanmıştır ve pürüzsüz yapıya sahiptir.

Oled Cinema 3D’yi izlerken isterseniz 2D isterseniz 3D olarak izleme şansına sahipsiniz. Bu büyük bir avantaj sağlayıp , özellik katmaktadır cihaza. 55 inç ekrana sahip televizyonda inanılmaz görsellikteki renk derinliği sayesinde keyifli zamanlar geçirmeniz için sizlere imkan tanımaktadır. Yeni içeriklerle her gün yenilenen 3D World uygulaması ile içeriklere kolayca erişebilinmektedir. Basit bir kumanda sistemine sahip olan TV’de kolay bir biçimde izlemek istediğinize ulaşırsınız. Piyasada 15999,00 TL’den satışa sunulmaktadır.