Televizyonlar ilk kez hayatlarımıza dahil olduklarında çok farklı özelliklerde idi. Günümüze gelinceye kadar bir çok aşama kaydeden bu cihazlar artık çok farklı özellikleri ile ön planda yer almaya çalışmaktadır. Televizyonlar çıktıkları zaman , kontrolleri televizyon panelinden kontrol edilirdi ve kanal sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi. Bugün ise 3 boyutlu televizyonlar ile gerçekçilik hissi ile izleme şansı bulmaktayız.

Lg marka bir dünya devi olarak televizyon konusunda ileri teknolojileri kullanıp, ilkleri yapan olarak tanınır. Bugünlerde dünyadaki ilk ultra televizyonu adı altında bir model piyasaya sunulmuştur. 4 kat daha fazla çözünürlük vaadi veren tv , görüntü kalitesinin artması açısından yeni bir anlayış getirmiş olmaktadır. Yakın mesafelerde izlenmesi durumunda dahi keskin ve canlı görüntüler sunmaktadır. Boyutsal olarak dört tane 42 inç ekran büyüklüğündeki televizyonlarının birleştirilmiş hali olarak düşünülebilir. Bu çok çok büyük bir alanda tv keyfinizi sağlar. Dev ekranda metin okumanızda çok kolay olmaktadır çünkü muhteşem bir piksel yoğunluğu sunmaktadır herhangi bir dış hoparlöre gerek kalmadan dahi kendi ses sistemi ile 50W’lık çıkış gücü harika bir ses deneyimi yaşatmaktadır.

3D efektlerinkinde ultra ekranda izlenebilmektedir. İstediğiniz zaman 2D , istediğiniz zamanda 3D izleme olanağı vermektedir. Dual Play uygulaması ile iki kişiliklerin ekranı bölmeden oynayabilirsiniz. Piyasa fiyatı 14579,00 TL fiyattan satışa sunulmaktadır.