Telefonlar günlük hayatımızda her geçen gün yerini genişletmeye devam etmektedir. Bir çok firma telefon piyasasında yer alma savaşı vermekte ve bunun için kendisini geliştirme yolunda atılan adımlar bizim yaşamlarımıza dahil olarak yarar sağlamaya devam etmektedir. Şirketler ürettikleri her telefonun üzerine eklemeler yapıp aşamalar kaydetmeye devam etmektedir.

LG çıkardığı G2 D802 modelinde telefonla adından söz ettirmeye devam etmektedir. Telefon konusunda , tasarımlarıyla çok ön planda olan LG performansa yönündende oldukça geliştirilmiş bir telefonla karşımızda. Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemi kullanılan telefon , 2.26 GHz değerinde hız sağlamakta. 5.2 inç boyutundaki ekranı , Full HD IPS özelliği ile mükemmel görüntü kalitesi sunmakta. 16 ve 32 GB dahili hafıza tercihi bulunan telefon 2 GB ram ile desteklenmekte. Önde 2.1 ve arkada 13 mega piksellik kameraya sahip telefonlara da aynı zamanda HD video kaydı da yapılabilmekte. Böylece anılarınızı , gerçek görüntü kalitesiyle saklayabilir ve istediğiniz zaman tekrardan izleyerek keyifli anlarınıza ulaşırsınız. GPS desteği bulunan cihazda , bluetooth , USB (2.0) ve wi-fi gibi diğer özelliklerde bulunmaktadır.

Tasarım olarak sıfıra yakın çerçeve kullanılarak , çerçeve kirliliğini ortadan kaldırılmıştır. 3000 mAh gücünde pil kullanılarak geleneksel bataryaların dışına çıkılırken , GRAM yonga seti sayesinde yüzde 20 daha az güç tüketimi olmakta. Piyasadaki satış fiyatı 1499,00 KDV dahil fiyatıyla satışa sunulmaktadır.