Telefon dünyası akıllı telefonlarla beraber yeni bir anlayış ve sistemle gelişmeye odaklı olarak büyük bir hızda devam etmektedir. Üretilen telefonlar geçen her zaman diliminde hayatımızın daha önemli parçalarından birine dönüşmeye devam etmektedir.

Teknoloji devlerinden biri olan ve tasarım konusunda hep mükemmel olmaya çalışan LG , çıkardığı son telefonlardan biri olan Optimus G Pro adlı modeli kullanıcıların tek elle kullanılmasına olanak sağlayan bir yapıyla sunulmaktadır. Bir telefon için küçümsenmeyecek boyutlarda bir ekrana sahip olan telefonda 5.5 inçlik bir genişlik , 1920*1080 çözünürlük ve Full HD IPS ekran teknolojisi kullanılmıştır. 13 mega piksel değerinde Full HD arka kamerası , çekilen fotoğrafları en üstün görüntüde , renklerde ve piksellerde kullanıcılarına sunmakla beraber coğrafi etiketleme ,yüz algılama, görüntü dengeleme, panaroma ,HDRgibiek özellikler ve arka kamerasının yanında 2.1 mega piksel değerinde görüntülü görüşmeyi gerçekleştiren ön kamerası mevcuttur. Kullanılan kameraların piksellerinin yanında diğer üstün bir özelliği de , çift kamerasını aynı anda kullanılabilmesi ve yaşanılan anda hem sizin hem de karşıda çektiğiniz objelerin bir arada bulunmasını sağlamaktadır. 4 çekirdekli işletim sistemi ve 1.7 GHz değerinde hızıyla üstün bir performans sağlamaktadır. Qremote 2.0 teknoloji sayesinde ise TV, ses sistemleri, Blu-ray oynatıcı gibi cihazları çalıştırabilme yeteneğine sahiptir. 3140 mAh bataryası ile uzun süre kullanımda kalma olanağı vardır. Android 4.1.2 Jelly Bean işletim sistemi yer almaktadır. Micro SD desteği olmakla beraber , dahili 16 GB hafızası kullanıcıların istediklerini yapması konusunda sınırları kaldırmaktadır. Veri bağlantısını sağlayan noktaları ise tek bir durumda nitelendirmek yanlış olur. 4.0 (Apt-x) versiyon Bluetooth, USB (2.0), NFC, A-GPS, Wi-Fi ve Wi-Fi Direct özelliği, wireless display, slimport HDMI , DLNA gibi diğer ek özellikleri de beraberinde sunmaktadır.

Üstün performans özellikleri beraberinde getiren bu cihazı kullanırken , sosyal ağlara bağlanmak, arkadaşlarınızla resim, video ve benzeri dosyaları paylaşmak veya aktarmak, üstün performansı sayesinde internette gezinirken harika bir deneyim içinde olmak gibi kullanıcılarına üstün bir deneyim imkanı sunmaktadır. LG Optimus G Pro piyasada 1239,00 ile 1349,00 arasında satışa sunulmaktadır.