Özgür Kankaynar Kimdir ?

Bir zamanların efsane Rock grubu olan Kurban’ın solo gitaristi. 2000 yılın da Umut Gökçek yerine katıldı. Özgür Kankaynar Kimdir ?Klipler de ve konserler de dinleyiciye verdiği enerji ile kısa zaman da çok sevilen yetenekli gitarist 2004 yılında sert albümünü kaydetmelerinde büyük bir rol oynadı.

Özgür Kankaynar kimdir?

1975 Sivas doğumlu gitarist, küçük yaşta merak saldığı gitara fazlasıyla bağlandı. İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu olan gitarist, ilk grubu olan Protest ile birçok besteye ve konsere imza attı. Sonra 1996-2000 yılın da kendi blues grubunu (Free Mood) kurdu. Konserlerin de çaldığı Gibson Flying V gitarı, zamanın gitar aşıkları tarafından merakla arandı ve satın alındı. Fransa da çeşitli gruplar ile çalan gitarist yetenekli olduğunu herkese göstermiştir.

2006 da grup tekrar birleşince yolun kurban ile devam eden gitarist konserler de çalamadıkları şarkıları çalmışlardır. 2010 yılında ise Kurban ile Sahip albümünü çıkarttılar. Özgür Kankaynar Kimdir ?Daha sonra İnsanlar albümüne eklemedikleri Usulca’yı single olarak piyasaya sürdüler. Daha sonra Nafile ve İyi Ol Teklif çaldıktan sonra yoluna hala Kurban ile devam etmektedir. Sahneler de grubun diğer gitaristi Deniz Yılmaz sahne almadığından iki kişilik yoluna devam etmektedir. Birçok grubun gitaristliğini yapan Özgür Kankaynar, birçokk kişi tarafından Türkiye de en iyi performans sergileye gitaristlerden bir tanesidir. Özellikle Rockn Coke konserlerin de seyirciyle girdiği etkileşim sayesinde çok iyi bir ün sahibi olmuştur. Pozitif kişiliği ve enerjisi sayesin de konserlerin vazgeçilmez ismi olan Özgür Kankaynar, yurtdışında da kendini ispatlaması birçok kişi tarafından takdire şayan bir iş olarak görülmüştür. Şu an da aktif olarak devam ettiği gitarist hayatın da ileri de birçok konserlerin sinyallerini vermiştir. Hayranlarını heyecanlandıran bu duyuru kısa zaman da birçok kişi tarafından paylaşılmıştır.  Özgür Kankaynar Kimdir ?