Saç Tebeşiri

Gün geçmiyor ki modada yeni bir çılgınlık yaşanmasın. İşte saç bakımında dünyada trend olan son akımsa saç tebeşir modası.

sac-tebesiriSaç tebeşir modasıyla saçlarınızın uçlarını istediğiniz sıklıkla değiştirmeniz mümkün. Yalnızca genç kızların değil ancak çoğu bayanın hemen benimsediği bir akım olan saç tebeşirinde saç açıcılara ya da boyalara da ihtiyacınız yok. Bu akım şu an itibarıyla ülkemizde kullanıma başlanmadı ancak eli kulağında diyebiliriz. Elbette ki bu moda için saça zarar vermeyen özel üretim saç tebeşirleri mevcut ve bu akımı beğenenler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Ve eminiz ki bu akım ülkemizde de hemen benimsenecek ve tüm bayanlar tarafından özellikle pratikliği açısından sıklıkla kullanılacaktır. Kullanımı ise oldukça basit. Bu modayı uygulamak istediğiniz bölgeden az bir tutam alıp hafifçe ıslatıyorsunuz. Üzerine özel üretim renkli tebeşirlerden bolca uyguluyorsunuz. İsterseniz aynı renkte isterseniz farklı renkte tebeşirleri, saçınızın farklı bölgelerine yine aynı küçük tutamlar dâhilinde uyguluyorsunuz.

Tebeşir saçınıza rengini verdiğindeyse tarak ya da fırçayla saçınızı tarıyorsunuz. İsteğinize göre özellikle rengi sabitlemek isterseniz sıcak maşa ya da düzleştirici kullanıp saçınıza şekil de verebilirsiniz. Saç tebeşirinin suya dayanıklılığı yok dolayısıyla saçlarınızı yıkadığınızda renk akıyor ancak yıkamadığınız takdirde yaklaşık 2 gün boyunca kullanabiliyorsunuz. Eğer saçınızın rengi açıksa saç tebeşiri daha da kalıcı olabiliyor. Yalnız bu durumda saçınızda sürekli boya kalıntılarıyla dolaşmamanız için tebeşiri uygularken saçlarınızı ıslatmamanız uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor, bizden söylemesi.