Son yıllarda dünya üzerinde bir çok farklı alanda yenilenmeler olmuştur. Bu yenilenmelerin bazılarından insanlar zarar görse de büyük çoğunluk yararlanmıştır. Özelikle de teknoloji alanında yapılan yenilenmelerden büyük ölçüde yararlanılmıştır. Son zamanlarda teknoloji alanlarında bir tanesi olan cep telefonu sektörü yapmış olduğu atılımlar ile bütün ilgiyi üzerine çekmiştir. İnsanlar artık bilgisayar , laptop veya bu tarzda elektronik aletler almak yerine cep telefonu almayı tercih etmektedirler. Bu durumdan ise bir çok firma olumlu yararlanmıştır ki satışları artarak daha çok para kazanmışlardır. Bu firmalardan bir tanesi olan sony geçtiğimiz yıllarda çıkarmış olduğu xperia e modeli ile adından çokça bahsettirmiştir.

Sony xperia e akıllı cep telefonu xperia ailesinin bir üyesidir. Sony piyasaya sürmüş olduğu xperia modelleri ile bugün sahip olduğunu konuma erişmiştir. Tabi xperia serisinde daha bir çok model bulunmaktadır fakat xperia e modeli özellikleri ile insanları etkilemiştir. Öncelikle ilk ve en önemli özelliği olan android 4.x işletim sisteminde bahsedelim. Bu işletim sistemi sayesinde google playdeki bir çok uygulamayı , oyunu veya programı telefonunuza indirip rahatlıkla kullanabilirsiniz. Diğer bir özelliği ise 3.2 mega piksellik kamera çözünürlüğüdür. Bu özelliği sayesinde çektiğiniz fotoğrafların daha net ve yüksek kalitede çıkmasını sağlar. Bunlara ek olarak 4 gblık dahili hafızası ile dosyalarınızı saklamanızda veya kayıt altında tutmanızda büyük yardım sağlar.

Kısaca toparlamamız gerekir ise hayata daha bakış açısını değiştirmek isteyenler için bu akıllı cep telefonu bulunmaz bir nimettir. Üstelik sadece 519 türk lirasına internet veya teknoloji mağazalarından satın alabilirsiniz.