Dünya tarihi boyunca milyarlarca insan bu gezegen üzerinde hayat mücadelesi vermiştir. Bu insanların bazıları kendi hayatlarını yaşamayı seçerken diğer kısmı ise insanların her zaman yararlanabileceği ve hayatlarını kolaylaştırabileceği icatlar yapmışlardır. Bu icatlardan bir tanesi olan cep telefonları icat edildiği tarihinden günümüzdeki konumuna gelene kadar bir çok değişikliğe uğramıştır. İlk icat edilen cep telefonunu günümüzde kullanılanlarla yan yana getirdiğimizde ortaya çıkan farkı anlamak çok kolaydır. Bu durumun böyle olmasında gelişen teknoloji ve biz insanların büyük katkısı vardır. Özellikle de gelişen teknoloji en büyük role sahiptir ki bunu hedef edinen bir çok cep telefonu firması artık her yeni ürününde teknolojiden faydalanmaktadır. Bu firmalardan bir tanesi olan sony son yıllarda inanılmaz bir çıkış yakalamış ve geçtiğimiz yıllarda xperia z1 compact adlı cep telefonunu piyasaya sürmüştür.

Xperia z1 compact akıllı cep telefonu son moda teknoloji ile üretilmiş bir cep telefonudur. Bu telefonda aradığınız bir çok özelliği bulabilmektesiniz ve bu telefonun sahip olduğu özellikler ile de hayatınızda ki bir çok işi daha kısa sürede halledebilirken bir çok işlemi de bilgisayarınıza gerek duymadan halledebilirsiniz. Bunları yapabilmeniz için bu telefonda bulunan andorid 4.3 jelly bean işletim sistemi en büyük rolü oynamaktadır. Bu işletim sistemi sayesinde dışarıdayken veya işte çalışırken ya da okuldayken e postalarınız kontrol edebilir ve bilgisayarınızda yaptığınız bir çok işlemi telefonunuzda yerine getirebilirsiniz. Bunlara ek olarak 2.2 ghz hızında ve dört çekirdekli qualcomm MSM8974 işlemcisi ile hızın tadını çıkartabilirsiniz. Dahası ise sahip olduğu 20.7 mega piksellik kamera çözünürlüğü ile sizlere hd kalitede fotoğraf çekme hakkını tanımaktadır. Bunca özelliğe sahip olan bu telefona sizlerde 2000 türk lirası karşılığında sahip olabilirsiniz.

Sonuç olarak toparlamamız gerekiri ise içinde bulunduğunuz sıkıcı ve bir o kadar da durgun hayatınıza biraz renk ve neşe katmak istiyorsanız bu akıllı telefon tam size göredir.