Yumurta Kartonlarından Geri Dönüşüm Örnekleri

Burada anlatmak istediğimiz geri dönüşüm ilk anda aklınıza gelen yumurta kartonlarının atık kâğıt fabrikalarında ki geri dönüşümü değil, evinizde el emeğiniz ile kendiniz oluşturacağınız farklı özelliklerdeki aksesuarlar ya da eşyalardır.

Konumuzu daha da açıklamak gerekirse; İlk anda bizim için sadece koruyucu bir ambalaj özelliği taşıyan yumurta kartonları, yumurtaları koruma görevi sona erdikten sonra yumurtalıkları tek tek keserek gül demeti oluşturabilirsiniz. Gülleri zevkinize uygun olarak boyayabilir ve isterseniz boyadığınız gülleri bir karton üzerine yapıştırıp tablo yapabilirsiniz. Ya da biraz daha uğraşmak isterim derseniz kartonları kat kat yapıştırıp gülleri etrafına yapıştırarak resim çerçevesi yapabilirsiniz. Tabir çerçevenin içini fotoğrafımızın ölçülerine uygun olarak kesmeyi unutmamalıyız.

Yumurta Kartonlarından geri dönüşüm örnekleri ile pratik çözümlere devam

Yukarıda saydıklarımız birkaç örnek olup yumurta kartonunun içerisine yumurta kabuklarını yarım bir şekilde yerleştirip içlerine çiçek ekebilir ve çok güzel bir saksı elde edebiliriz. Ayrıca gül demetlerinin dışında yumurta kartonlarının parçalarından küp parçalar ya da farklı şekillerde parçalar üreterek farklı renklerde boyayıp ister tek çeşit ister karma bir şekilde birleştirerek kapı süsü yapabiliriz. Nasıl; sizce de güzel değil mi? Yine bu parçalardan bir karton üzerinde zevkimize göre yapıştırmalar yaparak güzel bir tablo da elde etmiş oluruz. Bunlar belli başlı örnekler olup bunların dışında daha da basit bir şekilde yumurta kartonlarını üst üste koyup tabure de yapabilirsiniz.

Yukarıda anlattığımız gibi yumurta kartonlarından geri dönüşüm örnekleri yapabilir ya da kendi zevkinize ya da ihtiyaçlarınıza göre farklı çözümler üretebilirsiniz. Böylece yumurta kartonlarından geri dönüşüm örnekleri fabrikalardan evinize gelebilir ve evlerinizde özgün fikirlerinizle ve el emekleriniz ile buluşarak zevklerinize uygun, baktıkça ve kullandıkça mutlu olacağınız şık ve kullanışlı aksesuarlar elde edebilirsiniz. Yumurta kartonlarından geri dönüşüm örnekleri ile daha yenilikçi çözümler sizi bekliyor.