Kripto paralar takas yapmak için kullanılabilen sanal para birimleridir. Kripto para tamamen dijital ve şifrelenmiştir. Kripto paranın geleceğin para birimi olduğu da söylenmektedir.

Kripto para birimleri çok kişi tarafından duyulmuştur. Herkesin çok fazla dikkatini çeken fakat hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin çok olduğu bir para birimidir. Kriptografi, takas işlemlerini doğrulamada ve bunu güvenli bir şekilde gerçekleştirmede kullanılır.

Aslında banka kartları ve kredi kartlarıyla harcanılan paralar da sanal paradır. Bu işlemler sonucunda oluşan değişiklikler sadece sistemsel olmaktadır. Kripto para da Banka ve Kredi kartlarıyla aynı çalışma sistemine sahiptir. Kripto para Banka veya Kredi kartlarından farklı olarak herhangi bir otorite veya bir hükümet tarafından yönetilmemektedir. Yani kripto para merkezileştirilmemiştir. Kripto paranın merkezileştirilmemiş olması da, bu sistemi daha güvenli bir hale getirmektedir.

Binance Global Para Yatırma Yöntemleri

Binance Global Nedir?

Binance Global çeşitli kripto para birimlerinin ticaretinin yapılması için kurulmuş olan bir kripto para borsasıdır. Binance Global tüm dünyadan yapılan kripto para alım satım işlemlerine açık bir firmadır. Binance Global Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkeden de üye kabul etmektedir. Birçok ülkeden üye kabul etmesi Binance’ ı uluslararası kripto para alım satım platformu haline getirmiştir.

Binance Global 2018 yılı Ocak ayı itibariyle işlem hacmi yönüyle dünyadaki kripto para borsalarının en büyüğü seçilmiştir.

Binance Global 2017 yılını Temmuz ayından itibaren hizmet vermektedir. Bu firmanın merkezi Malta’ dır. Aslında Çin kuruluşlu olan bu firma, global bir marka olmak ve marka değerini yükseltmek amacıyla geçen senelerde merkezini Avrupa ülkesi olan Malta’ ya taşımıştır. Binance Global’ in en popüler olduğu ülkeler arasında Türkiye 8. sırada yerini almaktadır. Yani Türk yatırımcıların Binance Global’ e olan ilgisi oldukça fazla.

2021 yılı Nisan ayının verilerine göre Global Binance firmasına kayıtlı Türk yatırımcıların sayısı 4 Milyona ulaşmıştır. Bu yoğun ilgi üzerine Binance Global firması, Türkiye pazarında da yasallaşmak adına 2020 yılının Eylül ayında TrBinance’ yi kurmuştur.

Ve tabii ki kripto paraya olan ilgi bu kadar artınca insanların aklında ‘ Binance Global Güvenilir Mi? ‘ sorusu oluşmaktadır.

Binance Global Güvenilir mi?

Binance Global, şu anda dünyada bulunan kripto para borsalarının en büyüğü ve en güveniliri olarak bilinmektedir. Binance Global, en büyük ve en güvenilir ünvanını kuruluşunun 7. ayında, yani 2018 yılının Ocak ayında almıştır. Binance Global 2021 yılının Nisan ayında ise tekrar rakiplerine büyük bir fark atmış ve liderliğini devam ettirmiştir. Binance Global’ in günlük işlem hacmi 900 Milyar TL’ yi geçmektedir. Binance Global’ in aylık ortalama işlem hacmi ise 24 Trilyon TL işlem hacmine sahiptir. 13 Nisan itibariyle Binance Global’ in Dünya’ daki üye sayısı 121 milyonu aşmıştır.