Sivas’ın ilk alışveriş merkezi olan Primemall SivasPark AVM, Sivas ilinin yeni gözdesi haline gelmiştir. 2016 yılının üçüncü çeyreğinde 120 mağaza ile hizmete girmiştir. Türkiye üzerinde alışveriş merkezlerine kiralama, yönetim ve danışmanlık hizmeti veren Prime Development tarafından hayata geçirilmiştir. Primemall SivasPark alışveriş merkezi, kapsadığı hizmet alanı ile birlikte 650 bin kişiye ulaşmıştır. Bu alışveriş merkezi; yerli ve yabancı markaların bulunduğu mağazalar, süpermarketler, restorant ve cafeler, oyun ve eğlence alanları ile birlikte 35 bin metrekare kiralanabilir alana sahiptir.

Sivas Halkı İçin Gelen İlk Deneyimler

Toplam 120 mağaza ile birlikte hizmet vermekte olan alışveriş merkezinin projesi A tasarım tarafından gerçekleştirilmiştir. Tasarlanmasında Sivas şehrinin simgesi halinde olan Selçuklu Mimarisine ait motiflerden esinlenilmiştir. Alışveriş merkezinde yerel dokuya ait izleri görebilmek de mümkündür. Teras alanları, doğal gün ışığı alan koridorları ve iç bahçeleri ile birlikte ortak alanlar için son derece konforlu ve ferah bir ortam sunmaktadır.

Primall SivasPark AVM, Türkiye’nin kültür başkenti ve aynı zamanda İç Anadolu’nun güçlü kentlerinden olan Sivas’ta, stratejik bir noktada yer almaktadır. Bu nokta Ankara – Erzincan çevre yolu ile Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’nın arasında kalan Farabi Caddesi’nin üzerindedir. Bu alışveriş merkezi aynı zamanda Sivas’ın ilk alışveriş merkezi olarak şehre ayrı bir değer kazandırmıştır. Farklı zaman geçirme olanakları ile birlikte, şehrin sosyal yaşamına renk katarak, Sivas halkına gelişen dünyada olmazsa olmazlardan olan alışveriş merkezlerinin ilk deneyimini kazandırmıştır.

Sivas Alışveriş Merkezi’nin Şehre Sağladığı Katkılar

Prime Development CEO’su olan Dr. Altuğ Çetin’in söylediği ifadelere göre; Primall SivasPark AVM, Sivas şehrinin sosyal yaşamına, ekonomisine ve istihdam hayatına katkı sağlamaktadır. Almanya merkezli bu grubun aynı zamanda 15 ülke içerisinde toplam 2.5 milyar dolarlık bir gayrimenkul yatırımları ile birlikte Türkiye temsilcisi olduklarını ve Anadolu üzerinde artan alışveriş merkezi talebine karşılık vermek amacıyla emek sarf ettiklerini de belirtmiştir. Dr. Aluğ Çetin, şirket politikası gereği yatırım yaptıkları bölgelerde yerel yatırımcıların da mağaza kiralayabilmeleri için “Franchise Günleri” düzenlediklerini ve buna Sanayi ve Ticaret Odası’nın da destek verdiğini ifade etmiştir. Bu sayede mağaza kiralamak isteyen yerel yatırımcılar ile ulusal markalar buluşturulmaktadır.