Değişen moda anlayışı ve artan Avrupa havasının artık Türk evlerinde de hissedildiği aşikar. Son zamanlarda ise özellikle artık normalden küçük hale gelen yeni evler, ev renginde de önemli ölçüde değişikliklere neden olmuş durumda.

1.Açık Alan Modası

Son zamanlar ev hanımlarının da istediği, oda veya salon renkleri açık tonlar da ilerlemekte. Altın sarısı aksesuarların başında ise büyük gül vazoları ve avizeler takip etmekte. Duvar renklerinde ise, genelde bu renkler çerçevesinde kararlar alınmaya başladı.

Avrupai havanın artışı ile renklerde aynı Avrupa evlerinde olduğu gibi açık tonlarda. Son zamanlarda özellikle de evlerde açık sarı veya açık gümüş renkler, parlak simli renkler tercih ediliyor. Simli boyaların ve açık renklerin Güneş ışığını hızlı bir şekilde iletme özelliği dolayısıyla, küçük olan odalar ve salonlar inanılmaz şekilde büyü görünmesine yardımcı olabilmektedir.

2.Alanlarda Tercih Edilen Renkler

Fildişi rengi tercih edilenler listesinde başı çekmekle beraber, bunu takip eden renkler ise sırasıyla bej ve açık pembedir. Ayrıca koltuk takımı renkleri ve plazma televizyon renklerinde de açık renklere kaymalar söz konusudur. Bunlarda ise başı çeken renk şaşırtmayarak beyaz oldu. Beyaz da tıpkı altın sarısı veya pembe gibi açık bir renk ve bu üçleme aslında çoğu evde yer edinmiş durumda. Artan alanı büyültmek isteği ise özellikle zaten kullanımı artan bu boyaların daha da kullanımlarını arttıracağa benziyor.

Tercih edilen eşyaların renginde de eski dönemlere göre açık ve parlak renkler, güneş ışığını yansıtması ve doğal bir ayna görevi üstlenmeleri dolayısıyla alınan aksesuarların başında geldi

Elbette renkleri uyumu da çok önemli bir yere sahip. Uygun hale getirilmiş bordo ve siyah ikilisi de inanılmaz hoş bir hava yaratacaktır. Tercihler moda olsa bile herkes kendi alanında kendi modasını yaratmakta.