Kına gecesi için abiye kıyafet seçimi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken bu gecenin bir eğlence gecesi olduğunu düşünmek, bilmek ve bu doğrultuda eğlence sırasında bizlere kolay hareket etme imkânı sunacak tarzda elbiseler tercih etmek olacaktır

Kına gecesi denilince akla gelen elbise rengi kırmızıdır. Aslında fakat gelin adayı zaten kırmızı elbise giyerek kendisini fark ettirecek diye düşünerek farklı renklerde de kına geceleri için elbise seçimleri yapılabiliyor.

Gelin adayı kına gecesi için elbise bakıyor ise bu elbise kaçınılmaz olarak kırmızı renkte bir elbise olacaktır. Model konusuna geldiğimizde ise hafif kumaşlardan oluşan, gelin adayını fazla sıkmayan, zaten geceden dolayı bira sıkıntı ve üzüntüler meydana gelecektir. Birde elbise modelinden dolayı sıkıntı ve buğran yaşanması istenmeyecektir. Bu nedenle gayet rahat, hafif bir elbise modeli tercih edilebilir. Bu tür modellere örnek olarak vücudu sıkmayan bir model olan özellikle uzun kollu olabilen üst tarafın oturduğu, belden aşağıya açılan model elbiseler tercih edilmelidir. Elbise boyu kesinlikle yerleri süpüren şekilde olmamalıdır. Unutulmamalıdır ki bu bir eğlence ve hareket gecesidir. Eziyet gecesi değildir.

kina gecesi elbiseleri

Gelin adayının çok rahat edebileceği ve geçmişten günümüze süre gelen bir model olan bindallı ve kaftanlar gelin adaylarının son dönemlerde özellikle tercih ettiği kına elbiseleri arasında yer alıyor. Hem ışıltılı hem zarif hem de rahat hareket etme imkânı sunan bu modeller sizlerin de tercihlerinin başında yer alabilirler.

Kına gecesine gelin adayı olarak değil de davetli olarak katılıyorsanız eğer sizler içinde önerim özellikle rahatlık sunan hafif elbise modelleri olacaktır. Kına gecesi için rahat bir elbise seçerken ışıltılı, gösterişli ve şaşalı olmasına özen göstermelisiniz. Davetlerin içerisinde şıkır şıkır olmayı kaldıran ve çok gösteriş gerektiren tek gece kına gecesidir. O gecede herkes takıp takıştırır, sürer sürüştürür bu yüzden gecenin beklentisini karşılayacak cinsten elbiseler tercih edilmelidir. Bu yüzden elbise seçimi yaparken kumaşın gayet gösterişli, incili boncuklu ışıltılı, pullu veya simli olması sizi geceye uygun bir hale getirecektir.

Kına gecelerine çoğunlukla erkek davetliler katılmamaktadır. Bu nedenle bayanlar tüm cazibe ve güzelliklerini sonuna kadar ortaya koyarlar, gayet rahattırlar. Bu nedenle de rahat hareket ederler, adeta kendilerinden geçerler. Bu gece bayanların gecesidir. Vur patlasın çal oynasın. O yüzden şıkır şıkır kumaşlardan oluşan rahat elbiseler tercih edilmelidir. Elbise renginiz sizin en sevdiğiniz renk olmalıdır. Fakat özellikle şunu belirtmek isterim ki kıyafetiniz ne şekilde olursa olsun altına giyeceğiniz ayakkabılarınız mutlaka çok rahat ve fazla topuklu olmasın. Benim önerebileceklerim bu kadar, uygulayarak rahat etmesi sizden. Şimdiden iyi eğlenceler.

Posted in Genel